Menu

O ile na pewno urośnie twoja pensja w 2017 roku?

Październik 7, 2016 - Księgowość
O ile na pewno urośnie twoja pensja w 2017 roku?

W wyniku zmian zatwierdzonych przez obecny rząd od 1 stycznia 2017 roku została wprowadzona minimalna stawka godzinowa dla zatrudnionych na umowę zlecenie czy innych umowach cywilnoprawnych.

Od nowego roku każdy pracodawca zatrudniający na taką umowę będzie musiał ponieść koszt w wysokości 12 zł brutto za godzinę pracy. Wysokość tej kwoty będzie co roku waloryzowana w wyniku ewentualnych zmian dotyczących minimalnego wynagrodzenia.

Z pewnością Państwowa Inspekcja Pracy będzie kontrolowała takie umowy w księgowości przedsiębiorstw. Pomoże w tym na pewno ostatnie rozszerzenie zakresu uprawnień. A pracodawcom łamiącym przepisy będzie grozić pensja pracowniczagrzywna w wysokości od 1 tys. do 30 tys. złotych uważa Biuro Rachunkowe Jelenia Góra. Bez wątpienia jest to dobra informacja dla pracowników w mniejszych ośrodkach gdzie bezrobocie jeszcze nie wymusiło wzrostu płac. Również dla gospodarki jest to niezła informacja – większy wpływ pieniądza na rynek wzmocni popyt wewnętrzny i uruchomi kolejne miejsca praca i … kolejne przychody do skarbca rządowego. Gorzej sytuacja wygląda dla pracodawców ale warto się zastanowić na kim rządowi najbardziej powinno zależeć?

Tyle tytułem teorii. Czy wprowadzenie zmian pozytywnie wpłynie na rynek pracy? Czas pokaże. Start już w styczniu 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *